W ramach trwającego od 1 do 3 czerwca festiwalu Miasto Poezji w naszej szkole zawisła wystawa literackiego prania, a do klasy 1f i 2f przyszedł na spotkanie autorskie rosyjski poeta Igor Biełow.
Poeta czytał swoje wiersze w języku rosyjskim i w języku polskim,  zajmująco opowiedział o swoich związkach z Polską i o przygodach z językiem polskim, który obcokrajowcom sprawia często kłopoty. Pan Biełow zdradził tajniki swojego warsztatu poety i translatora, bowiem  zajmuje się także przekładaniem literatury polskiej na język rosyjski.
Warto podkreślić ,ze uczniowie naszej szkoły nie tylko byli odbiorcami Miasta Poezji ale także współtworzyli to wydarzenie jako wolontariusze organizatorzy. Otrzymaliśmy podziękowania od twórców festiwalu dla Katarzyny Pastuszak, Kamili Samolej z klasy 1f oraz Moniki Błaszczak z klasy 3f za zaangażowanie w tworzenie Miasta Poezji.