Serdecznie zapraszamy Was Drodzy Uczniowie do wzięcia udziału w XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK to ogólnopolski konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć. Uczestnicy Olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, w tym HIV/AIDS, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy i wiedzy o PCK.

Konkurs składa się z czterech etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

Zgłoszenia uczestników:

Proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa w Olimpiadzie do prof. Magdaleny Żuk lub do swoich nauczycieli biologii.

Etap szkolny Olimpiady odbędzie się do 30 listopada 2018 r. (wybrany dzień)

Etap rejonowy – 14 grudnia 2018 roku
Etap okręgowy – 15 marca 2019 roku
Etap centralny (finał) – 24 – 26 maja 2019 roku

Laureat Olimpiady uzyska indeks na wybrany kierunek  Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Zapraszamy Państwa do udziału w tej wyjątkowej Olimpiadzie!

Więcej informacji o Olimpiadzie znajdziecie Państwo na naszych stronach:

www.fb.com/ZrownowazonaPrzyszlosc

Zapraszam do kontaktu.