W dniu 9 .11.2018 r podczas Akademii z okazji Święta Niepodległości ogłoszono wyniki Konkursu

Sto historii na Stulecie

Celem Konkursu było napisanie eseju o wybranej ciekawej postaci związanej z naszą Szkołą.

Pierwsze miejsce za esej o Januszu Lewandowskim, pośle do Parlamentu Europejskiego i byłym Komisarzu UE do spraw budżetu i programowania finansowego zajęła klasa 1g.

Esej napisali następujący uczniowie: Michał Bojarski, Rafał Kalisz,Wiktoria Kot, Aleksandra Najda, Gabriela Pardzińska, Julia Pawłowska, Maria Pasierbiak, Julia Smaga, Aleksandra Sobstyl.

Drugie miejsce zajęły :

• klasa 2a za esej o Marianie Mokrskim oficerze nawigacyjnym ORP „Orzeł” autorstwa Pawła Hańczura, Dawida Pylaka.
  • klasa 2g za esej o ks. Kazimierzu Gostyńskim autorstwa Justyny Smagi

Komisja przyznała również trzy wyróżnienia . Otrzymali je uczniowie:

• z klasy 1c za esej o nauczycielu chemii Stanisławie Górzyńskim. Autorkami są Weronika Paluch, Joanna Szymańska, Angelika Kusiak.
  • z klasy 1e Agata Nowicka, Agata Ogrodnik, Zuzanna Płaza, Julia Rybak za esej o nauczycielce biologii, Jadwidze Kaznowskiej.
  • z klasy 1a Szymon Pasieczny, Michał Raczyński za esej o nauczycielu przysposobienia obronnego Januszu Zniszczyńkim.

Zwycięska klasa otrzymała w nagrodę bilety do kina na film historyczny ufundowane przez Radę Rodziców, a pozostali wyróżnieni – pamiątkowe dyplomy.

GRATULUJEMY