Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka zorganizowany przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW

To już dwudziesta edycja konkursu przedmiotowego, którego początkowe dwa etapy będą się całkowicie rozgrywać w Internecie – łącznie pięć tur po dziesięć zadań. Kompletne rozwiązania zadań wylosowanych w trzecim etapie trzeba będzie wysłać pocztą lub w postaci plików w formacie pdf ze strony Konkursu. Otrzymacie informację zwrotną o ewentualnych błędach popełnionych w przesłanych rozwiązaniach. Półfinały odbędą się w szkołach lub na wydziale MiNI, rozgrywane są przy użyciu systemu informatycznego Konkursu ale pod nadzorem.

Finał odbędzie się w Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych w dniu 13 kwietnia 2019 roku.
CO DAJE UDZIAŁ W KONKURSIE:

• Powtórzenie materiału poprzez ćwiczenie w samodzielnym rozwiązywaniu zadań z różnych działów – przyda się przed maturą, egzaminami na uczelnie.
  • Przygotowanie do studiów na kierunku ścisłym lub technicznym.
  • Szansę na zdobycie cennych nagród – dla uczestników oraz ich nauczycieli matematyki.
  • Możliwość zdobycia indeksu Politechniki Warszawskiej
  • Emocje.

Po raz pierwszy, dnia 29 marca jeden z  półfinałów odbył się w naszej szkole. Wzięło z nim udział 18 uczestników konkursu z lubelskich szkół średnich, w tym dwóch z naszej szkoły: Paweł Zaborski (awans do finału)  i Kacper Bugała – uczniowie klasy 3a.

Konkurs został poprzedzony warsztatami dla uczniów. Zajęcia na temat ” Zadania geometryczne – równość pól figur” poprowadził mgr Zwierzyński Michał, pracownik Katedry Matematyki Politechniki Warszawskiej. W mieniu uczniów i własnym  – bardzo dziękujemy.
Drugi z półfinałów w Lublinie odbędzie się 10 kwietnia 2019 roku w Liceum imienia Królowej Jadwigi.