W dniach 22-28 sierpnia 2021 r. II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie organizuje obóz naukowy chemiczno-matematyczny. W skrócie: 6 dni z zadaniami. Czy trzeba czegoś więcej? Wiemy, że nie, ale kilka uwag technicznych też wam podamy: obóz odbywa się w Janowie Lubelskim, każdego dnia rozwiązujemy przez 6 godzin zadania (4 godziny przed obiadem i 2 po obiedzie) – ciekawe, konkursowe, olimpijskie.

Od ok. godziny 17 zapraszamy na zajęcia rekreacyjne (bo przecież nie samą nauką żyje człowiek), a więc gramy w siatkówkę, chodzimy na wycieczki do lasów janowskich i nad zalew (spędzamy miło czas).

Wieczorem oglądamy filmy, gramy w planszówki albo tańczymy na dyskotekach. Oczywiście nie moglibyśmy nie wspomnieć o Mafii – to już obozowa tradycja. W obozie naukowym mogą uczestniczyć uczniowie liceum oraz szkoły podstawowej (planujemy jedną grupę dla uczniów młodszych), którzy interesują się matematyką i chemią. Zajęcia będą prowadzili nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie i zaproszeni goście.

W ramach Obozu organizatorzy zapewniają:

– całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja),

– zakwaterowanie w pokojach 2,3,4-osobowych,

– opiekę wykwalifikowanej kadry wychowawczej,

– materiały naukowe ( w tym np. zadania matematyczne i chemiczne do rozwiązania na poziomie podstawowym, zaawansowanym lub olimpijskim)

– wykłady z chemii lub matematyki,

– zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Koszt obozu: 1000 zł (dla uczniów spoza II LO +23% VAT).

Relacje i zdjęcia z obozów z poprzednich lat:

https://lo2.lublin.eu/oboz-naukowy-w-janowie-relacja/

https://lo2.lublin.eu/oboz-naukowy/

Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie informacji: imię i nazwisko uczestnika, szkoła do której uczęszcza, wybrany przedmiot, z którego chce się wziąć udział w obozie na adres: marcin.mazur@lo2.lublin.eu

Już niedługo pojawią się szczegółowe informacje (dotyczące obozu w tym roku szkolnym) w zakładce „obóz naukowy” na stronie szkoły: https://lo2.lublin.eu/