Misja MED: odkrywaM, rozumiEm, Doświadczam” – to projekt realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni nasi najzdolniejsi uczniowie z klas biologiczno-chemicznych. Przez cały okres trwania projektu uczniowie będą uczestniczyć w przygotowanych przez nauczycieli akademickich modułach zajęć z zakresu dyscyplin medycznych i farmaceutycznych, poszerzających podstawę programową z chemii, biologii, biofizyki i obejmujących sposoby oraz metody rozbudzenia w młodzieży ciekawości, kreatywności i chęci pogłębiania wiedzy. Na pierwszych zajęciach spotkaliśmy się z z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA i poznaliśmy technikę 5W. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych: „Biała słodycz z czarnym charakterem – rzecz o cukrze” i „Keep calm and take your vitamins”.