14 lutego 2018 r. Wojewoda Lubelski  Pan Przemysław Czarnek- absolwent Zamoya,  spotkał się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.
Podczas lekcji wychowania obywatelskiego młodzież zapoznała się z historią Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i realizowanymi przez niego zadaniami. Pan Wojewoda przybliżył uczniom zakres swoich kompetencji, jako przedstawiciela administracji rządowej na terenie województwa lubelskiego. Dużo miejsca poświęcił bieżącym wydarzeniom społeczno-politycznym, m.in. nowelizacji ustawy o IPN.

W trakcie spotkania młodzież pytała  Pana Wojewodę o zmiany w rządzie, odnawialne źródła energii i rolę gospodarczą kopalni w Bogdance a także o kwestie historyczne, warunkujące obecny kształt i ustrój państwa polskiego.