W dniu 3 czerwca  Koło Dydaktyków MaFiI zaprosiło uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z nauczycielami do wzięcia udziału w konkursie „Kocham Cię, matmo!”. Wydarzenie odbyło się  na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Podczas wydarzenia uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności matematyczne, refleks i szybkość w podejmowaniu decyzji oraz umiejętności logicznego myślenia i pracy w grupie. Ponadto  musieli wykazać się wiedzą historyczną związaną z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej i jego Patronką. Konkurs był oparty na zasadach konkursu Kocham Cię Polsko.

Nasza drużyna, wspierana przez koleżanki i kolegów  z klasy  ( Wanesa Góralczyk, Aleksandra Kulczycka, Wojciech Kosiuk, Michał Mazuryk, Jakub Urbański – klasa 2a) rywalizowała z drużynami III LO w Lublinie oraz Liceum im. M. Reja z Kraśnika. Zawodnicy zmagali się z zagadkami logicznymi, muzycznymi oraz zadaniami typowo matematycznymi. Sam konkurs dostarczył wiele emocji i zabawy.

Drużynom przeciwnym dziękujemy za zdrową rywalizację.

Gratulujemy naszym uczniom i panu prof. Grzegorzowi Wieruckiemu – opiekunowi merytorycznemu drużyny Zamoya!