22 grudnia 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego odbył się „Koncert Piosenki Świątecznej w Językach Obcych”, dzięki któremu cała społeczność szkoły mogła poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie liceum oraz goście z zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 16 zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale i znajomość języków: angielskiego, francuskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego.

W koncercie udział wzięli:

Karolina Cegłowska 1C „Mary did you know”

Joanna Tarasiuk z klasy 3E „Cicha noc” w języku francuskim

klasa 2E i Karolina Stacharska „La marche des Rois” z opery Georgesa Bizeta Carmen

Nikola Żak z gimnazjum nr 16 „Mary did you know”

Alicja Pańko z gimnazjum nr 16 „Santa Tell me”

Zofia Szerafin z gimnazjum nr 16 „I Saw Mommy Kissing Santa”

Wanesa Góralczyk z klasy 1A „O du frohliche”

Alicja Iwan z gimnazjum nr 16 „Leise rieselt der Schnee”

Ania Marchyk z klasy 2H wiersz w języku rosyjskim

Aleksandra Kucaba z klasy 2E „Minuit chretiens”

Wiktoria Oczkowską z klasy 1C z przebojem „Last Christmas”

Gościem honorowym był ksiądz Łukasz Sidor, który wykonał kolędę Cicha Noc w języku łacińskim. Osobami prowadzącymi koncert byli: Honorata Chołomej oraz Mateusz Zugaj z klasy 2C – ich umiejętności improwizacji oraz angażowania publiczności są godne podziwu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu oraz nauczycielom, który pomogli w przygotowaniu młodzieży, a także naszej wspaniałej publiczności: uczniom II LO oraz grupie wsparcia z Gimnazjum nr 16. Mamy nadzieję, że koncert stanie się naszą nową szkolną tradycją – zapraszamy za rok!

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z koncertu.