W kwietniu rusza trzecia edycja projektu „Koleżeńskie korepetycje”, a już teraz rozpoczyna się rekrutacja uczestników. Zapraszamy uczniów przygotowujących się do egzaminów dojrzałości. Inicjatywa daje okazję do przedmaturalnej powtórki materiału, a jednocześnie może być pomocna w wyborze studiów. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 marca.

Poprzez łączenie studentów i maturzystów we wspólnym przedsięwzięciu, chcemy ułatwić uczniom przygotowanie się do egzaminów, ale także zachęcić ich do studiowania i pozostania w naszym mieście. Szczególną wartością projektu jest nie tylko merytoryczna pomoc przed egzaminem dojrzałości, ale także możliwość bezpośredniej rozmowy i poznania uczelni z pierwszej ręki. Studenci jako korepetytorzy, podejmują się roli ambasadorówidei akademickiego Lublina – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku bezpłatne korepetycje obejmą materiał z podstawowego zakresu matury z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego oraz z zakresu rozszerzonego takich przedmiotów jak: biologia, chemia, matematyka. Korepetycje będą odbywały się w kwietniu w formie spotkań online bądź osobistych, w małych grupach liczących maksymalnie 3 osoby.

Dla ułatwienia pracy, uczestnicy otrzymają wcześniej odpowiednie materiały (zadania maturalne z poprzednich lat). Uczniowie będą mogli również przynosić swoje pytania i zadania. Projekt to także okazja do rozmowy o życiu studenckim w naszym mieście, ofercie poszczególnych uczelni czy perspektywach rozwoju edukacyjnego oraz zawodowego. Za bezinteresowną pomoc młodszym kolegom korepetytorzy otrzymają certyfikat podpisane przez Prezydenta Miasta Lublin.

Zgłoszenia, zarówno od studentów/absolwentów, jak i od maturzystów należy przesyłać do 27 marca. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: https://student.lublin.eu/kolezenskie-korepetycje/.

Więcej o poprzednich edycjach projektu przeczytają Państwo na stronach: Koleżeńskie korepetycje” – edycja 2022 r. i „Koleżeńskie korepetycje – edycja 2021 r.

Więcej informacji:

Wydział Strategii i Przedsiębiorczości