Z przyjemnością informujemy, iż nasza uczennica Karolina Wróblewska z kl. 2g została finalistką III edycji  Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool!“ organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej KUL. Karolina zajęła w finale konkursu, do którego przystąpiło ponad 480 uczestników w  województwie lubelskim, wysokie – 12 miejsce.

Gratulujemy Karolinie kolejnych osiągnięć z języka niemieckiego i trzymamy kciuki za dalsze.

Przypominamy, że Karolina miała najlepszy wynik na  etapie szkolnym Olimpiady Języka Niemieckiego.  Karolina miała również 2 wynik w szkole i w województwie lubelskim Ogólnopolskiego  Konkursu Języka Niemieckiego DEUTSCHFREUND plasując się tuż za koleżanką z klasy Amelią Kowalczyk (1 miejsce w szkole i w woj. lubelskim).

Karolina będzie reprezentować naszą szkołę wraz z Aleksandrą Osełą oraz Natalią Skórską w etapie wojewódzkim II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego  „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO- Austria”.

Czekamy jeszcze na wyniki XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego Podlaskiej Agencji Consultingowej RECTUS-WOC, w którym w etapie szkolnym Karolina zajęła również najwyższe miejsce, a tuż za nią uplasowała się jej koleżanka z klasy Amelia Kowalczyk.

Więcej: http://www.kul.pl/konkurs-an-der-kul-ist-deutsch-cool-quot,art_49033.html