Náboj to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.

Specyficzna struktura Náboja powoduje, że zawody są interesujące zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych, jak i uczniów, którzy już odnosili sukcesy. Dlatego każdy może się w ich trakcie dobrze bawić.

3 marca w naszej szkole odbyła się sesja treningowa przed tym konkursem, w której udział wzięli uczniowie klas 1 a, 1g, 2a, 2h, 2g. Uczniowie na sali gimnastycznej zmagali się w zespołach z zadaniami z lat ubiegłych, próbując w czasie 120 minut rozwiązać jak najwięcej z nich.
Zawody właściwe odbędą się 23 marca 2018 roku. Nasze drużyny: seniorów i juniorów będą reprezentować szkołę w Warszawie. Trzymamy kciuki.