Instytut Germanistyki i Lingwistyki Stosowanej UMCS w Lublinie z przyjemnością zaprasza uczniów do wzięcia udziału w Wojewódzkim Kreatywnym Konkursie Języka Niemieckiego Nicht WortWörtlich”.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do kreatywnego i twórczego podejścia do nauki języka niemieckiego poprzez włączenie do pracy z materiałem językowym szeregu innych elementów, takich jak muzyka, dźwięk, obraz, teatr, poezja czy współczesne technologie.

Zgodnie z tytułem – „Nicht WortWörtlich” – uczestnicy konkursu zaproszeni są do możliwie pomysłowego i niekoniecznie dosłownego podjęcia tematyki zawartej w zaproponowanym przez organizatorów słowie przewodnim.

Hasłem tegorocznej, pierwszej edycji konkursu jest słowo „Toleranz”. Ma być ono inspiracją do stworzenia prezentacji multimedialnych, inscenizacji, wierszy, piosenek, esejów, słuchowisk, projektów plastycznych i wielu innych form wyrazu. Uczestnikom konkursu pozostawiamy całkowitą dowolność w doborze formy oraz liczebności grupy. Jedynym warunkiem zakwalifikowania proponowanego projektu do konkursu jest wykorzystanie w nim języka niemieckiego.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymują indeks na studia filologiczne w IGiLS oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają zaświadczenia, dyplomy pamiątkowe oraz drobne upominki.

Zainteresowanych uczniów prosimy o zgłoszenia do udziału w konkursie do dnia

9 grudnia 2016 r. (piątek) do p. Elżbiety Czubińskiej lub swoich nauczycieli języka niemieckiego.

Termin potwierdzenia udziału w konkursie ze strony Instytutu: 08.01.2017 r.

Termin prezentacji konkursowych: 04.02.2017 r.

Szczegóły dotyczące organizacji i przebiegu konkursu zawarte są w regulaminie. Więcej:

Serdecznie zapraszamy!!