Z prawdziwą satysfakcją i zadowoleniem informujemy, że w dniu 2 listopada 2015 roku zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie ZAMOYSZCZACY.

Geneza powstania:

Od dłuższego czasu odczuwalny był dotkliwie brak jakiejś instytucji, umożliwiającej kontynuowanie kontaktu z naszą szkołą osobom, które wyszły już z jej murów. Okazało się bowiem, że sentyment jest znacznie większy niż wszystkie szkolne doświadczenia. Po latach pozostaje w pamięci tylko to, co budzi miłe skojarzenia. Dlatego też byli uczniowie II LO chętnie uczestniczą w internetowych dyskusjach, próbują nawiązywać kontakty po latach ze swoimi kolegami z klasy, organizują spotkania, a nawet posyłają swoje pociechy do tej samej szkoły ( co jest niewątpliwie wyrazem pozytywnych bardzo konotacji !). Wychodząc tym potrzebom naprzeciw, postanowiliśmy podtrzymać tak wartościowe związki i rozpoczęliśmy procedurę rejestracji naszego Stowarzyszenia, które zostało powołane do życia na zebraniu założycielskim w dniu 16 września 2015 r.

Dane Stowarzyszenia:

Adres: 20-075 Lublin, ul. Ogrodowa 16

e-mail: stowarzyszenie@zamoy.lublin.eu

Zarząd:

Prezes Beata Pelek

Sekretarz Małgorzata Piesiak

Skarbnik Daria Banasik

Członek Zarządu Bartosz Paszkowski

Członek Zarządu Janusz Karpiński

Komisja Rewizyjna:

Dorota Skowron

Agnieszka Trąbska

Andrzej Jaworki

NIP: 712-330-22-97

Nr rachunku bankowego: 87 1240 5497 1111 0010 6550 6993
W imieniu Członków Założycieli zapraszamy w swoje szeregi wszystkich Absolwentów, Wychowawców i Przyjaciół Liceum, którzy swoją pracą, pomysłami i doświadczeniem chcą wesprzeć działalność Stowarzyszenia.

Zgodnie z zapisami Statutu Stowarzyszenia członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może zostać każda osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i niepozbawiona praw publicznych. Kandydat do stowarzyszenia składa pisemną deklarację zawierającą oświadczenie o przystąpieniu do stowarzyszenia oraz zobowiązanie o opłacaniu składek (nie więcej niż 15 zł rocznie, jej wysokość zostanie ustalona na Walnym Zebraniu Stowarzyszenia).

Celem Stowarzyszenia jest:

• promowanie II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie podtrzymywanie wieloletniej tradycji szkoły;
  • podtrzymywanie więzi miedzy absolwentami szkoły i organizowanie z nimi spotkań;
  • organizowanie imprez rocznicowych podkreślających tradycję szkoły;
  • wspieranie i pomoc organizacyjna dla inicjatyw młodzieży;
  • wspieranie szkolnych organizacji wewnętrznych takich jak chór, teatr i inne;
  • wspieranie statutowej działalności Liceum poprzez m.in.: inicjowanie współpracy szkoły ze szkołami wyższymi i innymi instytucjami naukowymi oraz pomoc organizacyjną w tym zakresie;
  • podejmowanie działań na rzecz wzbogacania bazy materialnej, w tym konserwacji gmachu i wzbogacania bazy dydaktycznej.

Do pobrania: Deklaracja