12 września 2017 roku w miała miejsce uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie i II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.

Inauguracja współpracy obu szkół była połączona z uroczystością ślubowania klas pierwszych II LO. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele obu szkół: pani Ewa Barszcz – Dyrektor SP nr 16, pani Anna Sochal – wicedyrektor, pani Jolanta Gandecka – opiekun Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami, pani Małgorzata Klimczak – Dyrektor II LO, pani Iwona Kosiuk – wicedyrektor, pani Dorota Gajda – wicedyrektor oraz liczni goście, a wśród nich pan Ryszard Golec  Wicekurator Oświaty i lubelscy radni: pan Mariusz Banach – przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania i pan Zbigniew Jurkowski.

Współpraca szkół ma na celu wspieranie różnorodnych zainteresowań i pasji, poszerzanie wiedzy, nabywanie nowych kompetencji i umiejętności uczniów oraz ukierunkowanie i pomoc w wyborze przyszłej drogi kariery. Koordynatorzy projektu planują organizowanie zajęć, warsztatów i obozów naukowych, a także wspólne uroczystości, imprezy, konkursy oraz zawody sportowe.

16-1  16-2

16-3  16-4