15 listopada 2017 roku  w naszej szkole gościliśmy studentów piątego roku farmacji z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W ramach współpracy, prowadzonej przez wyżej wymieniony Uniwersytet Medyczny z II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego, panowie przygotowali prezentację dotyczącą racjonalnego korzystania z antybiotykoterapii. Prelekcja skierowana była do uczniów klas biologiczno-chemicznych -1c oraz 1e. Licealiści dowiedzieli się, na czym polega mechanizm działania antybiotyków oraz jakie niepożądane skutki dla organizmu przynosi niewłaściwe stosowanie antybiotykoterapii. Ponadto uczniowie wysłuchali informacji na temat historii stosowania antybiotyków oraz dowiedzieli się, czym różni się probiotyk od prebiotyku.  Spotkanie naukowe  z licealistami odbędzie się także w przyszłym roku szkolnym.